مسئولان با پدیده قاچاق چوب در اصفهان برخورد جدی داشته باشند

به گزارش خبرنگار مهر، رسول زرگرپور پیش از ظهر سه‌شنبه در نهمین کارگروه مقابله با گرد و غبار استان که در محل دشت سجزی و به مناسبت آغاز اجرای فاز اول طرح کاشت ۱۰ هزار هکتار نهال برگزار شد با اشاره به اینکه اولویت برنامه های استان اصفهان مقابله با ریزگردها است، اظهار داشت: از ۹ ماه گذشته تا کنون در استان برای این امر کارگروهی تشکیل شده که بسیاری از مصوبات آن در این بازه زمانی به اجرا رسیده است.

 

وی با تاکید بر اینکه هرگونه بی توجهی به مسئله گرد و غبار حداکثر تا پنج سال آینده چالش آفرین خواهد بود، افزود: ما برای مقابله با گرد و غبار تنها دو سال زمان داریم و باید تمام اقدامات مورد نیاز را انجام دهیم.

 

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر مشارکت دستگاه ها برای مقابله با پدیده گرد و غبار قابل توجه بوده است، ابراز داشت: بزرگترین مشکل ما در حال حاضر تامین آب برای کاشت نهال است.

 

وی با اشاره به اینکه استفاده از پساب برای نهال کاری در راستای مقابله با بیابانزایی در دستور کار قرار گیرد، ادامه داد: از این رو به افرادی که غیر قانونی از پساب استفاده می‌کنند و یا پساب را حق آبه خود می‌دانند اخطار می‌دهم به مدت دو سال از پساب اصفهان صرف نظر کنند تا این آب برای نهال کاری در دشت سجزی استفاده شود.

 

زرگرپور با اشاره به اینکه در حال حاضر استان اصفهان را گرد و غبار فرامرزی و داخلی تهدید می‌کند، اظهار داشت: بر اساس آخرین گزارشات اعلام شده گرد و غبار سالانه پنج تا ۱۰ میلیون دلار به صنایع نظامی استان خسارت وارد می‌کند.

 

وی در ادامه با انتقاد از وضعیت قاچاق چوب در استان اصفهان که با قاچاق تاغ زارهای ایجاد شده در این منطقه روز به روز به شدت این اقدام غیرقانونی اضافه می شود، ابراز داشت: ضروری است که مسئولان و مردم نسبت به این امر توجه داشته و با این پدیده برخورد جدی انجام شود.

 

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه در کنار ارائه طرح‌ها باید زیر ساخت‌های آن نیز فراهم شود، افزود: از این رو باید با استفاده از آخرین تکنولوژی ها و استفاده از حداقل زمان و اعتبار پروژه انتقال پساب به دشت سجزی انجام شود.

   1394/8/27 20:48